"Kłopotliwe" tkaniny - jak o nie dbać?


"Kłopotliwe" tkaniny - jak o nie dbać?
2017-02-07
Bajeczna sukienka, stylowa kobieca bluzka, delikatny sweter – bez względu na to, ile mamy lat, w naszej szafie znajdziemy elementy garderoby, które wymagają szczególnej troski. Wiedza, jak o nie dbać, może sprawić, że będą nam służyć znacznie dłużej.

WYGLĄD KSIĘŻNICZKI

Sukienka Elsy – która kilkuletnia dziewczynka o takiej nie marzy? Niestety, większość strojów imitujących te, które noszą postaci z bajek, wykonana jest z bardzo delikatnych lub sztucznych materiałów. Jeśli mamy do czynienia z koronką, sukienkę spokojnie można wyprać w pralce. Przykładowo, w tych z linii SupremeCare marki Whirlpool wybieramy program „Delikatne”.

STYLOWO I ELEGANCKO

Wyglądają niezwykle szykownie, ale niestety, czasami cieszymy się nimi tylko do pierwszego prania. Bluzki z jedwabiu są drogie i jednocześnie bardzo wymagające, jeśli chodzi o pielęgnację. W przypadku, gdy wykonane są w stu procentach z tego materiału, najlepiej je czyścić chemicznie. Jeśli jednak mamy do czynienia na przykład z mieszanką jedwabiu i wiskozy, zazwyczaj można prać takie ubranie w pralce. Dobrze się wtedy sprawdzi program „Wełna”, który posiadają niektóre pralki Whirlpool SupremeCare. To bardzo delikatne pranie, przeznaczone nie tylko dla wełnianych ubrań, ale też takich tekstyliów jak jedwab, len czy wiskoza.

CIEPŁO I KLASA

Kaszmirowy sweter to jeden z najprzyjemniejszych elementów garderoby na długie, zimowe dni. Potrafi dodać uroku każdej eleganckiej, ale też casualowej stylizacji. Podobnie jednak, jak w przypadku innych szlachetnych tkanin, pielęgnacja kaszmiru należy raczej do kłopotliwych. Zwykle producenci odzieży z kaszmiru zalecają pranie ręczne. Może ono jednak nie być konieczne, jeśli posiadamy pralkę marki Whirlpool ze dedykowanym programem „Kaszmir”, który dzięki specjalnym ruchom bębna wypierze najbardziej wymagające włókna (dostępny np. w modelu FSCR 12432). Warto przy tym pamiętać, że do prania wełnianych tkanin należy używać detergentów w płynie. 

LEKKO, ZWIEWNIE

Na przeciwległym sezonowo biegunie do kaszmiru leży len. Jest miękki i niezwykle wygodny. Mimo że się gniecie, ma swoich prawdziwych wielbicieli. Na części wykonanych z lnu ubrań znajdziemy informację, by prać je ręcznie, ale dotyczy to zwykle tych najbardziej delikatnych. Resztę, o ile metka tego nie zakazuje, można spokojnie włożyć do pralki. Najlepiej wówczas wybrać program „Delikatne” i temperaturę nie wyższą niż 30-40° C lub „Wełna” w niektórych pralkach Whirlpool SupremeCare.

Warto mieć ogólną wiedzę na temat tego, jak dbać o tkaniny. Jednak bez względu na to, z jakim materiałem mamy do czynienia, pamiętajmy, że zawsze podstawowym punktem odniesienia powinny być informacje zamieszczone na metce. Dobrze też wyrobić w sobie nawyk zwracania uwagi na to, z jakiego materiału wykonany jest produkt, który spodoba nam się w sklepie. Decyzja o tym, czy go kupić, może przyjść wtedy łatwiej. 

Przykładowy model pralki, który zatroszczy się nawet o bardzo wymagające tkaniny to:

Whirlpool FSCR 12432            

Kolor: biały

Wsad: 12 kg

Cena: 3999 PLN 

 

Dodatkowe informacje:

Whirlpool Corporation (NYSE: WHR) to największy z producentów dużego sprzętu AGD na świecie, który w 2016 roku osiągnął sprzedaż roczną w wysokości ok. 21 mld USD, zatrudniał 93 tys. pracowników i posiadał 70 zakładów produkcyjnych i badawczych ośrodków technologicznych. Koncern sprzedaje produkty Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, Jenn-Air, Indesit i innych dużych marek w prawie każdym kraju na całym świecie. W regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) koncern zatrudnia ok. 24 tys. pracowników, prowadzi sprzedaż w ponad 30 krajach oraz posiada zakłady produkcyjne i badawcze ośrodki technologiczne na terenie 8 krajów. Whirlpool EMEA to segment operacyjny Whirlpool Corporation. Europejskie ośrodki operacyjne Whirlpool Corp. znajdują się w Pero (MI) we Włoszech. Dodatkowe informacje o firmie można znaleźć na stronie WhirlpoolCorp.com lub na Twitterze pod @WhirlpoolCorp.

 




Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl