Mio Cyclo 215HC – nawigacja rowerowa nie tylko dla początkujących


Mio Cyclo 215HC – nawigacja rowerowa nie tylko dla początkujących
2019-02-15
Marka Mio przedstawia swój najnowszy model nawigacji rowerowej z serii 215. Jest to kontynuacja bardzo popularnego modelu 205, który w nowym wydaniu 215 otrzymał mapy całej Europy oraz kilka innych funkcjonalności.

Marka Mio przedstawia swój najnowszy model nawigacji rowerowej z serii 215. Jest to kontynuacja bardzo popularnego modelu 205, który w nowym wydaniu 215 otrzymał mapy całej Europy oraz kilka innych funkcjonalności. Dzięki obsłudze protokołu ANT+ do urządzenia można podłączyć pulsometr i czujnik kadencji oraz prędkości, by w ten sposób monitorować swoje postępy treningowe.

Modele 215 to panoramiczne nawigacje z bardzo czytelnym 3.5 calowym wyświetlaczem najnowszej generacji. Wytrzymała obudowa o klasie wodoodporności IPX5 pozwala na jazdę w trudnych warunkach pogodowych. Nawigacja ma fabrycznie zainstalowane mapy OSM całej Europy oraz szereg funkcji przydatnych cyklistom, m.in. punkty POI (bankomaty sklepy i serwisy rowerowe, punkty medyczne czy restauracje). Aktualizacja map jest dożywotnia oraz darmowa, wystarczy podłączyć Mio Cyclo do komputera a reszta zrobi się sama. W sytuacji awaryjnej, dzięki funkcji „gdzie jestem”, nawigacja wyświetli aktualny adres położenia wraz z długością i szerokością geograficzną.

Nowy model 215 posiada flagową funkcję „Surprise Me”, której marka Mio była prekursorem. Funkcja ta umożliwia utworzenie trzech rowerowych tras-niespodzianek na podstawie podanego czasu lub odległości. Ta funkcja jest przydatna, gdy znasz już wszystkie lokalne trasy lub chcesz znaleźć nową w nieznanej okolicy.

Wbudowana mocna bateria o dużej żywotności zapewnia aż 10 godzin nieustannej pracy, co powinno wystarczyć na każdą, nawet najdłuższą wycieczkę rowerową. Ponadto producent umożliwia użytkowanie urządzenia podłączonego do power banka co nie jest standardem na rynku nawigacji rowerowych.

Seria Cyclo 215 to jednak nie tylko nawigacja, ale także dobrze wyposażony komputer treningowy  wyposażony w technologię ANT+. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może nieustannie mierzyć swoje parametry treningowe, takie jak prędkość, odległość, spalone kalorie, kadencję i wiele innych parametrów.

Producent dzięki aplikacji komputerowej Mio Share umożliwia zapisywanie treningów, zarządzanie oraz tworzenie nowych tras, a także udostępnianie ich znajomym. Strona daje możliwość zarządzania urządzeniem oraz pobierania aktualizacji map i najnowszych informacji o produktach. Mio Share przesyła dane bezpośrednio do Strava, TreiningPeaks, Endomondo, Today’s Plans..

Cena i dostępność

Urządzenie dostępne będzie u partnerów handlowych w marcu w dwóch wariantach cenowych :model Mio Cyclo 215HC w cenie 999 zł z całym zestawem czujników służących do szczegółowego pomiaru rowerowego treningu oraz model Mio Cyclo 215(bez HC) w cenie 799zł  zestaw nie zawiera dodatkowych czujników

O firmie:

MiTAC International Corp. zostało założone w 1982 roku i rozpoczęło swoją działalność w Hsinchu Science Park (HCSP), na Tajwanie. Od tej pory MiTAC rozwinęło się w międzynarodową organizację, która oferuje usługi z następujących dziedzin: produkcja systemów elektronicznych (ESM), zintegrowane zarządzanie rozwojem i produkcją (JDM), produkcja sprzętu dla firm zewnętrznych (ODM) oraz produkcja urządzeń dla marek własnych (OEM i OPM). MiTAC posiada także takie globalne marki jak Mio, Magellan, Navman oraz TYAN, zajmuje się również dystrybucją urządzeń GPS oraz serwerów na całym świecie. Firma tworzy też rozwiązania i produkty dla technologii „chmury”. Przedstawicielstwa MiTAC znajdują się na całym świecie, a firma zatrudnia obecnie 9 000 pracowników w skali globalnej. Bogate doświadczenie MiTAC umożliwia dostarczanie produktów i usług dopasowanych dokładnie do potrzeb jej klientów.

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl
Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Krzysztof Kiszewski

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl