Nowy standard technologii – 3 nowe urządzenia od Mio Polska
Firma Mio wprowadza do sprzedaży 3 nowe kompaktowe kamery samochodowe popularnej serii „C”.
Firma Mio wprowadza do sprzedaży 3 nowe kompaktowe kamery samochodowe popularnej serii „C”. Ta część oferty marki zyskała popularność przede wszystkim dzięki swojej przystępnej cenie oraz jakości obrazu, pozwalającej na wykorzystanie nagrań w razie potrzeby bez martwienia się o niewyraźny obraz lub ginące piksele. Na wiosnę portfolio marki zostanie wzbogacone o modele: C312, C540 oraz C570. Nowe kamery będą zdecydowanie wyróżniać się swoją specyfikacją na średniej półce cenowej, co w domyśle ma rozpowszechnić wideorejestratory na polskich drogach.
|
MiVue C570 wyznacza zupełnie nowy poziom na cenowej półce średniaków. Do tej pory taka specyfikacja techniczna była dostępna tylko we flagowych modelach kamer samochodowych. Głównym komponentem, jaki wyróżnia tę kamerę na tle konkurencji w podobnym przedziale cenowym, jest wysokiej jakości matryca Sony premium z technologią Sony STARVIS dedykowaną do nagrań w nocy. Matryca zapewnia szczegółowe nagrania, doskonały kontrast i bogatą kolorystykę przy słabym oświetleniu. Urządzenie wyposażone jest w wielosoczewkową szklaną optykę F1.8, która dodatkowo sprawia, że obraz jest nieporównywalny z innymi urządzeniami w podobnej cenie. Kolejną zaletą modelu MiVue C570 jest wbudowany moduł GPS, dzięki któremu urządzenie zamienia się w „komputer pokładowy” i gromadzi dużo więcej informacji niż tylko obraz z kamery. Dzięki zbieranym podczas każdej podróży metadanym, bezproblemowo powiążemy nasze nagrania z konkretną godziną, a nawet współrzędnymi geograficznymi. Warto dodać, że zapis meta-danych nie musi pojawiać się na nagraniu. To użytkownik decyduje czy film będzie posiadał dodatkowe dane czy nie. Może wydawać, się iż są to dane drugoplanowe, jeśli mamy krystaliczny obraz, jednak wiele przypadków pokazało, że to właśnie one kończyły batalie z ubezpieczycielami lub sądem w sprawie odszkodowań. Moduł GPS to również ostrzeżenia o fotoradarach. Kupując model MiVue C570 otrzymujemy dostęp do ich akutalizowanej bazy punktów kontroli prędkości. MiVue C570 współpracuje z tylnymi kamerami Mio A30 oraz rozwiązaniami typu Smartbox. Po dodaniu do naszego urządzenia Smartboxa uruchamiamy inteligentny tryb parkingowy, który współpracuje z 3-osiowym sensorem przeciążeń (G-sensorem), który możemy dowolnie dostosować do zawieszenia naszego auta dzięki wielostopniowej regulacji czułości. Model ten wyróżnia również rzeczywisty kąt widzenia, który wynosi aż 150°. Oczywiście, że znajdziemy na polskim rynku urządzenia, które „rejestrują” 170° – jednak Mio podaje parametr rzeczywistego kąta nagrania video, nie kąta widzenia optyki. Polecamy zwrócić uwagę na te różnice analizując ten parametr. Kamera rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD 1080p, zapisując na sekundę 30 klatek w technologii H264. Rozwiązanie to gwarantuje, że nasze pliki będę lżejsze dzięki czemu więcej nagrań zmieści na karcie pamięci. Urządzenie możemy doposażyć w kartę do 128GB – należy pamiętać, iż zalecane są karty klasy 10 lub szybsze w przypadku chęci podwójnego zapisu wraz z tylną kamerą A30. Urządzenie dostępne będzie w sklepach już w połowie kwietnia, a jego cena wynosić będzie 549 złotych.
MiVue C540 to urządzenie, które możemy śmiało nazwać młodszym bratem popularnego w Polsce modelu MiVue C320. Kamera samochodowa nieznacznie różni się cenowo w porównaniu od swojego poprzednika, bo jedynie o 50 zł a jej specyfikacja stanowi nowy standard na średniej półce. Na pokładzie wideorejestratora znajdziemy sensor optyczny Sony i obiektyw szerokokątny o rzeczywistym kącie nagrania 130°, aby nagrywać obraz o rozdzielczości Full HD 1080p z prędkością 30 klatek na sekundę. MiVue C540 posiada jasną szklaną optykę z przesłoną F1.8, która przekazuje dużo więcej światła do matrycy, co gwarantuje bardzo dobrą jakość nagrania, szczególnie przy słabym oświetleniu. Urządzenie współpracuje z tylnymi kamerami A30, co pozwala na rejestrację wszystkiego, co dzieje się przed i za naszym samochodem. Urządzenie współpracuje również z rozwiązaniem typu Smartbox, dzięki czemu możemy aktywować inteligentny tryb parkingowy Mio. Urządzenie dostępne będzie w sklepach już w połowie kwietnia a jego cena wynosić będzie 349 złotych.
MiVue C312 to tańsze rozwiązanie dla osób, które na zakup tego typu urządzenia nie chcą wydać dużo pieniędzy, jednak doceniają sprawdzony przez wielu użytkowników polskich dróg standard jakości nagrań oraz wykonania kamer Mio. Urządzenie posiada 2-calowy wyświetlacz z intuicyjnym menu. Przyciski wideorejestratora nie są predefiniowane przez producenta, ich znaczenie zmienia się względem opcji jakie zostają wyświetlone na ekranie z menu w języku polskim. Pozwala to na bardzo intuicyjne sterowanie, co dla wielu kierowców jest kluczowe. Rzeczywisty kąt widzenia kamery to 130°, co gwarantuje, iż nagramy najważniejsze dla nas szczegóły w razie zdarzenia drogowego. MiVue C312 rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD 1080p z płynnością 30 klatek na sekundę. W zestawie wraz z wideorejestratorem otrzymamy uchwyt obrotowy, który umożliwia łatwe ustawienie go pod dowolnym kątem lub zamocowanie na pionowej szybie. Nie zabraknie takich funkcjonalności jak automatyczny start czy zabezpieczenie (przez czujnik przeciążeń) nagrań awaryjnych przed nadpisaniem. Urządzenie dostępne będzie w sklepach już w połowie kwietnia, a jego cena wynosić będzie 199 złotych.
O firmie:
MiTAC International Corp. zostało założone w 1982 roku i rozpoczęło swoją działalność w Hsinchu Science Park (HCSP), na Tajwanie. Od tej pory MiTAC rozwinęło się w międzynarodową organizację, która oferuje usługi z następujących dziedzin: produkcja systemów elektronicznych (ESM), zintegrowane zarządzanie rozwojem i produkcją (JDM), produkcja sprzętu dla firm zewnętrznych (ODM) oraz produkcja urządzeń dla marek własnych (OEM i OPM). MiTAC posiada także takie globalne marki jak Mio, Magellan, Navman oraz TYAN, zajmuje się również dystrybucją urządzeń GPS oraz serwerów na całym świecie. Firma tworzy też rozwiązania i produkty dla technologii „chmury”. Przedstawicielstwa MiTAC znajdują się na całym świecie, a firma zatrudnia obecnie 9 000 pracowników w skali globalnej. Bogate doświadczenie MiTAC umożliwia dostarczanie produktów i usług dopasowanych dokładnie do potrzeb jej klientów.
Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl
Nadesłał:
Krzysztof Kiszewski
|