Surowość oswojona, czyli kilka słów o stylu industrialnym


Surowość oswojona, czyli kilka słów o stylu industrialnym
2019-10-24
Styl industrialny wciąż dominuje w naszych wnętrzach. Uwielbiany jest za swoje bezpretensjonalne piękno ukryte w surowych materiałach oraz designerskich meblach i dodatkach, które oprócz tego, że podkreślają charakter stylizacji, są bardzo funkcjonalne.

Cegła, beton, metal czy drewno to materiały, których nie może zabraknąć we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym. To one tak naprawdę definiują styl pomieszczenia. Tuż obok nich powinny pojawić się designerskie meble i dodatki, które doskonale zintegrują się z otoczeniem, podkreślając jego surowy charakter.

Poczuj ten klimat…

Styl industrialny nie lubi przepychu, dlatego w pomieszczeniach urządzonych w klimacie starych fabryk powinny znaleźć się tylko te niezbędne meble i dodatki, a wśród nich masywne stoły, metalowe krzesła, postarzane witryny, przemysłowe lampy czy też odkryte żarówki zawieszone na kolorowych kablach. Ciekawym elementem wyposażenia będzie także stojak pod telewizor "Hama Easel design" wykonany z proszkowanej stali w czarnym kolorze. Jego designerski wygląd przywodzi na myśl sztalugę i pasuje idealnie do wnętrz, którym chcemy nadać nowoczesnego, a zarazem ascetycznego charakteru. Wspominany stojak sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zawieszenia telewizora na ścianie lub postawienia go na szafce RTV, doskonale integrując się z otoczeniem w duchu industrializmu. Stojak będzie pasował do szerokiej gamy telewizorów o przekątnej 94 - 191 cm (37" - 75"). Ich zamocowanie na specjalnym uchwycie zajmie natomiast dosłownie kilka minut ze względu na dołączony do stojaka zestaw montażowy. Kable także nie będą problemem, ponieważ dzięki specjalnym klipsom można je nie tylko zamocować, ale i ukryć. "Hama Easel design" posiada regulację wysokości ramion, dlatego na bieżąco można dopasowywać położenie telewizora. Zwieńczeniem stylizacji klimatem wprost ze starych fabryk będą ciekawe zdjęcia lub grafiki przedstawiające np. światowe metropolie, niezabudowane rury czy części instalacji elektrycznej – dodadzą przestrzeni typowo przemysłowego charakteru.

Stojak "Hama Easel design" będzie dostępny w Polsce na początku 2020 roku. Jego cena będzie wynosić ok. 499 zł.

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://pl.hama.com/
Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GammaPR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl