Technikan radzi przed świętami sprawdź swoją kuchenkę


Technikan radzi przed świętami sprawdź swoją kuchenkę
2017-12-13
Kuchenka jest urządzeniem z pomocą którego, możemy przygotować ciasta, czy też ciepłe posiłki.

Uszkodzenie tego sprzętu spowoduje, że przygotowanie potraw wigilijnych będzie niemożliwe.

Jakie elementy piekarnika sprawdzić przed świętami?

Przed przygotowywaniem świątecznych potraw powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy nasze urządzenie działa poprawnie i czy żadna z części nie wymaga np. wymiany na nową.

Po pewnym czasie nieużytkowania może okazać się, że piekarnik nie grzeje. W tym celu sprawdzamy termostat i zegar. Jeżeli zegar nie jest nastawiony piekarnik, może nie grzać, wystarczy go wtedy nastawić, natomiast jeżeli termostat nie działa wystarczy, że podczas przekręcania słyszymy kliknięcie, możemy być pewni, że termostat musi zostać wymieniony na nowy. Jedną z najczęstszych usterek jest niedopiekanie spodu ciasta, powodem jest przepalenie dolnej grzałki, jeżeli natomiast ciasto nie jest przypieczone od góry, powodem jest przepalenie górnej grzałki. Po podłączeniu piekarnika może okazać się, że piekarnik wybija bezpieczniki, przyczyną tego może być każdy z elementów kuchenki, m.in. łącznik krzywkowy funkcji, przepalenie grzałki, słabe styki przy połączeniach przewodów.

Zadzwoń do Technikan.pl i zamów usługę.  

Jakie elementy płyty sprawdzić przed świętami?

Często zdarza się, że dwa pola po jednej stronie płyty nie działają, w przypadku płyty elektrycznej warto sprawdzić, czy została ona prawidłowo podłączona, powinna być ona podłączona na dwie fazy, jeżeli bezpiecznik którejś z faz wybija, może nastąpić sytuacja, że zadziała tylko połowa płyty, w przypadku kuchenek wolnostojących może przestać działać piekarnik.

Często zdarza się także, że płomienie w płycie gazowej są słabe, zazwyczaj dzieje się tak przez zalewanie ich przez kipiąca naczynia, usterką, którą może także powodować, wylewanie potraw co może prowadzić do zatykania dyszy palników – w efekcie milimetrowe naczynia bardzo łatwo się zatykają.
Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KaczaMalwina

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl